Saçımızın yapısı balık pulları ile benzerdir. Saç pulları, dış etmenler ile karşılaştıkça yıpranmaya başlar. Yıpranan saç pütürlü, mat bir görünüm alır ve zamanla kırılmalar, kopmalar başlar. Keratin Bakımı ise dolgu görevi görerek yıpranan saç yapısının içerisini doldurur ve saçı bir sarmal gibi sararak saçın kırılmasını, kopmasını önler. Kadınlar ve erkekler saçlarıyla ilgili sürekli şikâyet halindeler. Birçok insan saçlarının sürekli dökülmesinden, kırılmasından ve kopmasından şikâyetçidir. Bu tip saç problemlerine çözüm arayan insanlar keratin bakım ürünleri ile saçlarındaki yıpranmaları yapılandırmaya çalışıyorlar. Saç için keratin bakımının bu kadar önemli olmasının sebebi keratin proteininin saçımızın %72’sini oluşturmasıdır.

 Meşhur keratin bakımını 3 farklı yöntemi vardır;

  1. Düzleştirme ya da brezilya fönü adı verilen zararlı kimyasal içeren bakımlar
  2. Saça parlaklık ve yumuşaklık kazandıran geçici günlük keratin bakımları
  3. Tamamen doğal evde uygulanan kalıcılığını yitirmeyen yeni nesil saf keratin bakımı

Saça düz bir görüntü vermek amaçlı içerisinde keratin maddesi bulunan Brezilya fönü daha uzun sürelidir fakat o da saçınıza çok yüksek derecede ısı ve kimyasal madde formaldehit içerdiği için saçınızı yakar ve etkisi geçtikten sonra saçınızda kuruluk ve yıpranmanın yoğunluğu artar. Kuaförlerde yaptırdığınız keratin bakımında ise kullanılan ürünler paraben, sentetik ve silikon içerdiği için 15 gün sonra yavaş yavaş akmaya başlar. Eğer kalıcı bir etki istiyorsanız en etkili yolu yeni nesil evde keratin bakımını kendiniz uygulamanızdır fakat bu çok önemli bir konudur. Evde uygulayacağınız keratin bakım ürünlerini çok iyi araştırmalı ve tamamen doğal olduğundan emin olmalısınız.

Liquid Keratin Saç bakım ürünleri tamamen doğal olup, sentetik, paraben, silikon ve zararlı kimyasal içermediği için saçınıza en ufak bir zarar vermez. Piyasadaki ürünlerin aksine en güvenli, tamamen doğal, Türk ve Uluslararası patente sahip, evde kolayca uygulanabilen Liquid Keratin Saç Bakım Ürünlerini denemenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Kuaförlerin müşterilerine uyguladığı kimyasal içerikli keratin bakımına son veren yeni nesil evde Liquid Keratin bakım ürünleri saç yıpranmalarınıza kökten uca bakım yaparak saçınızı yapılandırır ve pürüzsüz görünüm sağlar.

Birçok insan tarafından sıklıkla tercih edilen Liquid Keratin Bakım Ürünü saçınızdaki yıpranmaları yapılandırmakla kalmayarak saçınızın daha kısa sürede hızlı uzamasına yardımcı olur. Doğal Liquid Keratin Saç Bakım Ürünü yıpranmış gözüken tüm saçlarınızı tedavi ederek sağlıklı görüntüsünü geri kazandırır. Keratin bakımı ile hacmini geri kazanan saçlarınız pürüzsüz daha dolgun ve hacimli bir görünüme kavuşur. Liquid Keratin bakımı saçınızı şekillendirir ve saçınızın yıpranmış görüntüsünden sizi kurtarır.

Evde keratin bakımının nasıl yapıldığını merak ediyorsanız “Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?” adlı makalemize gözatın.

3 thoughts on “Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?”

  1. merhabalar ben kuaförlerden iyice tiksindim ve evde keratin bakım setini aldım kullandım ve çok memnun kaldım tekrar almayı düşünüyorum 🌸

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir