Bir çok kişi saçlarının hızlı uzamamasından şikayetçidir. Bir hevesle saçlarımızı kısacık kestirir ve ardından pişman oluruz. Ardından saçlarımı hızlıca uzatmak için kolları sıvarız.

Öncelikle saçınız ne kadar dayanıklı olursa olsun aynı zaman da bir o kadar hassastır da. Günlük hayatın sıkıntılarından, güneşten, deniz tuzundan dahi yıpranır.

Eğer saçlarınız yavaş uzuyorsa hayatınızda bazı şeyleri değiştirmeniz gerekir. Örneğin yeme alışkanlıklarınızı mutlaka değiştirin.  C ve E vitaminleri saçınız için önemlidir.  Çok sıcak suyla saçlarınızı yıkamayın. Bu saçlarınızı kurutur. Saçlarınızı normal şampuanlarla yıkamayın. Çünkü markette satılan şampuanların hemen hepsinde sülfat, tuz, sentetik, SLS ve paraben gibi kimyasal maddeler içerir. Bu kimyasal maddeler saçınızı hem yıpratır hem de dipteki gözenekleri tıkar. Gözenekleri tıkanan deri ise hızlı saç uzatımı yapmaz.

Ve eğer saçlarınız yıpranmışsa saç uçlarınıza mutlaka bakım yapın. İsterseniz kırıklarını da aldırabilirsiniz fakat eğer saçlarınız yavaş uzuyorsa bunu istemeyebilirsiniz. Çünkü kırık saç uçları, saçın uzadığını farketmenizde bir engel oluşturur. Ayrıca kırılan saç koparak dökülmeye meyillidir ve kırılarak kopan saçların uzaması mümkün değildir. Saçlar diplerden uzasa bile uzamamış gibi olur. Bu yüzden siz ne kadar dipten uzatmak için uğraşırsanız uğraşın, sağlıklı olmayan saçlar uzamaz. Liquid Keratin, bu konuyla alakalı Yıpranmış Saç Seti’nin kullanabilirsiniz. İçeriğindeki saf keratn proteinleriyle saçınıza bakım yaparak saçınızın kaybettiği keratin proteinini tamamlarken aynı zamanda zarar gören keratinleri de onarır.

Ayrıca saç uçlarını nemlendirmek için mutlaka saç kremi kullanın. Kuru kalan saç uçları da yıpranmaya ve bu yüzden de kırılmalara, ardından da koparak dökülmelere yol açar.

Saç diplerine gelecek olursak, saç diplerinize bakım yapmalısınız. Duşta masaj yaparak saç diplerinizi harekete geçirebilirsiniz. Saç diplerinize yapacak olduğunuz bakımda bu noktada gözeneklerinizi açmanız lazım. Saç diplerindeki gözenekler nefes aldığında saçlarınız daha hızlı uzar.

Liquid Keratin – Hızlı Saç Uzatma Seti

Saçlarınızın hızlı uzaması için sizlere Liquid Keratin’in Hızlı Saç Uzatma setini öneriyoruz. Hızlı Saç uzatma seti içeriğindeki Dip Bakım Yağı, Gözenek Açıcı İksir, Keratin Şampuanı ve Saç kremi ile saçınıza dipten uca bakım yapar. Böylece saçınızı hem onarır hem de hızlı uzamasını sağlar.

Hızlı Saç Uzatma ile ilgili diğer makalemiz,  Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri  inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir