Saç botoksu evde nasıl yapılır ? Fiyatları nedir ?

Evde saç botoksu yapmak maliyet ve fiyat bakımından oldukça kolay ve düşüktür. Çünkü kuaförler elbette gayet doğal olarak kendilerinin mesleki ve emekleri olan çalışmanın, hatta dükkan giderlerini ve çalıştırdıkları elemanların masraflarını, bu saç botoksu ürünlerinin üzerine ilave ederek, kat kat fazla fiyat çıkarmakta haklılar.

Eğer biz doğru ürünü, doğal saç botoksu setini satın alırsak, sadece bu ürünlere normal, parakende saç botoksu fiyatı bedeli öderiz. Örneğin kuaförde 1 seans saç botoksu bakımı, en az 150 ile 250 arasında fiyat değişmektedir. Fakat siz bunu kendiniz evde yaptığınız zaman, tahmini olarak bu fiyat en az 3 kat daha aşağı düşecektir.

Zaten doğal saç botoksu uygulaması yapılırken hiç bir zahmet olmamaktadır. Önce saçlar sıcak suyla ve şampuanla 2 defa yıkandıktan sonra, havlu ile iyice kurutulur ve keratin serumu saça boya yapar gibi (dipler hariç) her yerine sürülür. Ve kuruyuncaya kadar bekletilir. Tamamen kurduktan sonra, ılık suyla durulanır ve özel keratin maskesi uygulanır. 15 dakika sonra tekrar durulanarak hafif nemli saça saçta kalan keratin saç bakım kremi uygulanır ve işlem biter. Bu şekilde evde kolaylıkla yapılabilir, özellikle zamanı müsait olanlar hiç acele etmeden saçların kendi halinde kurumasını bekleyebilir ya da acelesi olan varsa ara sıra saçını güneşte ya da sıcak bir odada ya da kurutma makinesi ile yavaş yavaş bu işlemi hızlandırabilir.

Şimdi geldik asıl gerçek saç botoksu nedir ? Nasıl uygulanır ve faydaları nelerdir?

Gerçek saç botoksu üç aşamalı olarak yapılır;

Saç botoksunda 1.Aşama

Öncelikle evde saç botoksu uygulaması kolay bir işlemdir.Keratin şampuanı ile saçların kozmetik kalıntılardan tamamen arındırılması sağlanır ve saçlar durulanır, iyice kurutulur hemen arkasından saf doğal keratin protein değeri sıvı şeklinde saça yüklenir, dipler hariç her yerine sürülür. Boya yapar gibi kolaylıkla saça uygulanır, kuruması için en az 5 veya 6 saat geçebilir. Eğer ihtiyaç olursa daha erken de ılık kurutma makinesi yardımı ile saçların kuruması sağlanabilir. Örneğin 30 dakika ya da 45 dakika içerisinde de yavaş yavaş acele etmeden saçların kuruması sağlanır. Bu şekilde saçlar hazır bir hale gelmiş olur ve keratinler artık yüklenebilir.

Saç botoksunda 2.Aşama

Saç botoksu işleminin önemli ayağı olan durulama işleminden sonra, keratin maskesi uygulanır. Saf keratin, protein değerinin hem saça daha iyi yerleşmesini sağlar hem de saçın daha yumuşak ve ipeksi bir görünüme kavuşmasını sağlar 10 ya da 15 dakika sonra keratin maskesinin ılık suyla durulanması yapılır, fazla suyu alınır

Saç botoksunda son aşama

Evde saç botoksu uygulamasında finale geldik. Kalan keratin bakım kremi ile saça besleme yapılır. Fakat durulanmaz bu şekilde keratin yüklemesi tamamlanır. Ardından saça gerekli olan şekil ve fön çekme işlemi yapılarak saça ihtiyacı olan 1 seanslık saç botoksu uygulaması tamamlanır. Bu işlem 3 günde bir ya da haftada bir tekrar edilir. Elimizde olan keratin şampuan ve keratin kremi her gün kullanıma uygundur. Keratin maskesi ise haftada bir veya ihtiyaca göre iki defa kullanılabilir. Bu devam etme süreci bazen 3 seans, bazen daha fazla, bazen daha az da olabilir. Bu tamamen saçın yıpranma derecesi ile doğru orantılı olarak hatta saçın uzunluğuna ve kıvırcık ve  kalın telli ya da çok kuru olmasına göre keratin sarfiyatı farklı miktarlarda olabilir. Ve seans sayısı da değişebilir

Saç botoksu hakında daha fazla bilgi almak için ‘’ Saç Botoksu Hakkında Her Şey ’’ adlı makalemizi okuyabilirsiniz

One thought on “Saç botoksu evde nasıl yapılır ? Fiyatları nedir ?”

  1. merhaba bende evde yapılan saç botoksunuzu aldım ve çok memnun kaldım daha pratik ve de ekonomik oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir