Gün geliyor matlaşan, kırık, kopuk, güçsüzleşen, cansızlaşan daha kısa bir ifadeyle perişan bir hal alan saçlarımız oldukça canımızı sıkıyor. Canımızı sıkması da doğal çünkü biliyoruz ki saçlarımız bizlerin en değerli aksesuarıdır. Moralimizi oldukça bozan bu durumlar karşısında hemen kendimizce keratin saç botoksu nedir sorusunu araştırmaya yöneliyoruz. Peki keratin saç botoksu nedir sorusunun yanıtını ararken, gerçekten doğru ürünlerle karşılaşıyor muyuz, gelin hep birlikte irdeleyelim.

Keratin saçlarımızın öz yapısında %72 oranında bulunan ve 18 aminoasitten oluşan en önemli besleyici proteindir. Aynı zamanda saçlarmızda devasa bir oranda bulunduğundan dolayı da keratin için saçlarımızın hammaddesidir de diyebiliriz. Eğer keratin düzeyinde herhangi bir sebepten dolayı eksilme gözlenirse, saçlarımız da mat, kırık, kopuk, perişan bir hal alır. Peki nedir bu keratin seviyesini saçlarımızdan eksilten faktörler derseniz, gelin sıralayalım.

Hava kirliliği, su kirliliği, yağmur, rüzgar, fırtına gibi çevresel etmenler,

Röfle, fön, perma, oryal, boyama gibi ısıl ve kimyasal saç bakım işlemleri,

Dengesiz beslenmekten kaynaklı bünyenin vitamin, mineral, protein ihtiyacı,

Stres, hormonal düzensizlikler, sigara vs. vs. vs.

Yukarıda saydığımız etmenlerden herhangi birine maruz kalan saçlarımız berbat bir hâl alabilir. Hatta zamanla dökülmelerin oluştuğunu bile gözlemleyebilir. İşte bu noktada keratin saç botoksu nedir sorusunun yanıtını arayacağımız ürün imdadımıza yetişecektir. Fakat dikkatli olmamız gereken bir konu mevcut.

Saç botoksu nedir sorusunun yanıtını arayacağımız ürün kaş yapalım derken gözümüzün çıkmasına sebep olabilir. Neden derseniz kozmetik saç bakım sektöründe ya da kuaförlerde bulunan keratin saç botoksu ürünleri genel itibariyle formaldehit, tuz, paraben, sülfat gibi kimyasal ve sentetik maddeler içerdiklerinden dolayı hem kendi sağlığımızı hem de saç sağlığımızı oldukça tehlikeye sokabilirler.

Saç botoksu nedir sorusunun yanıtını iç rahatlığıyla arayabileceğiniz Liquid Keratin saç botoksu ürünleri hem uzman dermatologlarca hem de saç uzmanlarınca şiddetle tavsiye edilmektedir. Organik Sertifikasını alarak %100 doğal olduğunu kanıtlayan Liquid Keratin saç botoksu ürünleri aynı zamanda ulusal ve uluslararası sertifiklarla kullanıcılarına garanti vermektedir. Sizler de Liquid Keratin saç botoksu ürünlerini yakın zamanda sipariş vererek, saçlarınızın eskisinden daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

En güzel saçlar sizlerin olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir