Saç botoksu nedir ?

Saç botoksu son zamanlarda oldukça popüler bir terim olarak karşımıza çıkıyor, özellikle saçlarınızda çeşitli problemler yaşıyorsak bu tür kelimeler daha da fazla ilginizi çekiyor. Bilindiği gibi özellikle röfle, platin, ombre gibi son zamanlarda oldukça fazla moda haline gelen bu uygulamalar, günden güne zenginliğini arttırdığı için farklı renklerde saç yaptırmak her kadının en önemli zevki haline geliyor. Saç botoksu ihtiyacımız günden güne artıyor.

Ayrıca kıvırcık saçların Brezilya fönü tarzında düzleştirilmesi de aynen renk açma işleminde olduğu gibi saçları yıpratıyor ve birçok kadının saçlarında kuruluk, yıpranma, incelme ve kopmalar başlatıyor. Bu noktada saç botoksu ihtiyacımız doğuyor. Hatta daha vahim vakalar sonucu, saçlarda yanma olabiliyor. İşte bütün bu tür problemlerle karşılaşanlar çaresizlikle, bir çare aramak için saç botoksu uygulamasına ilgi duymaktadır. Şimdi sizlere saç botoksu nedir, ne işe yarar ve zararları var mı gibi konularda aydınlatıcı bilgiler vereceğim.

Öncelikle kuaför sektöründen biraz kültürümüzün olması için sizlere saça yapılan bakımlardan bilgi vermek zorundayım. Yukarıda da bir nebze bahsettiğim gibi saçlar genellikle renk açma işlemlerinde ve düzleştirme işlemlerinde hasara uğruyor, işte bunun çaresi olarak elbette birçok yöntem piyasada kullanılıyor fakat maalesef büyük paralar harcamanıza rağmen birçoğumuz olumlu sonuç alamıyoruz ve ümitsizliğe kapılıyoruz. Tabii ki çözüm bulmak o kadar kolay değil, fakat her şeyin bir çaresi olduğu gibi bu tür problemli saçların da elbette çaresi var. Evet bu tür problemler için öncelikle evde yapılan saç maskelerinden bahsedeceğim.

Evde yapılan karışımlar her ne kadar saça faydalı olsada, saç botoksu yerini tutma. Biliyorsunuz evde zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, Argan yağı, yumurta, yoğurt, süt, bal, mayonez gibi birçok karışımlarla saçlara bakım yapanlar var. Bu tür bakımlar aslında sağlıklı saçlara yapılır. Fakat her nedense yıpranmış saçlarda çare bulamayanlar,bu tür evdeki doğal maskelere yöneliyorlar.

Maalesef bu tür bakımlar yıpranmış bir saçı tamir etmez, sadece geçici olarak bir nebze yumuşaklık ya da daha iyi bir görünüm sağlayabilirler. Fakat birkaç gün ya da birkaç hafta sonra etkisini tamamen kaybederler bu tür bakımların çok işlem yapılan saçlarda hasar görmeden önce yapılmasını tavsiye ediyoruz.

2 thoughts on “Saç Botoksu”

  1. Kuaförlerde yapılan saç botoksları çok kötü. Bir kaç kez farklı kuaförlerde ama pek etkili olmadı. Evde saç botoksu yapmaya karar verdim. İnternette saç botoksu diye araştırma yapınca liquid keratinin etkili olduğunu ve kullandım. Yıpranmış saçımı düzeltti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir