Saf keratin bakımı saç yapısında bulunan keratin proteinin azalması yada zarar görmesi sonucu ihtiyaç duyulan bir tedavi yöntemidir. Saçlar bazı iç ve dış etmenlerle bağlantılı olarak azalır. Saç yapısında bulunan keratin miktarı azalır, keratin miktarı azalan saç tülerir, tiftik bir görünüm alır, kırılmaya ve kopmaya başlar. Müdahale edilmeyen saç bir süre sonra dökülmeye başlar.

Saf keratin bakımı uyguladığınız andan itibaren çok güçlü bir etkiyle saçınıza anında canlılık, parlaklık ve hacim verir. Aynı zamanda saç yapısının bozulması sonucu oluşan keratin boşluklarını doldurarak saça pürüzsüz bir görüntü ve güç verir. Saf keratin bakımının hiçbir yan etkisi yoktur. İstediğiniz zaman istediğiniz şekilde hem ıslak saça hem kuru saça uygulayabilirsiniz. Saf Keratin bakımınızı yaparken kullandığınız ürünün saf, katıksız ve doğal olmadığını, ürünün sertifikalar bölümünden öğrenebilirsiniz. Çünkü kuaförlerde yapılan saf keratin bakımı adı altındaki ürünler kimyasal içerikli ve bu kimyasal içerikler saça zarar veriyor.

Saf keratinden üretilen Liquid Keratin Saç Bakım ürünlerini kesinlikle denemelisiniz. Liquid Keratin Saç bakım ürünleri Uluslararası patent almıştır ve %100 doğal olduğu, Organic sertifikası ile kanıtlanmıştır.

Saf Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Saf Keratin Bakımını yapmadan önce saçınızı Şampuanla ve sıcak suyla 2 defa yıkayın (Varsa Liquid Keratin Şampuan ile yıkayın) ve havluyla kurutun. Saçlarınızın hafif ıslak kalması ürün etkinliğini etkilemez. Liquid Keratin Bakımını saç diplerine değmeyecek şekilde tüm saçınıza boya yapar gibi sürün ve kuruyuncaya kadar 5 dakikada bir tarakla tarayın. Saçınızın düz bir şekilde kurumasına yardımcı olun.


Saf Keratin Serum Seti (6x20ml) h

Bu esnada saçınızı toplamayın ve sarmayın ıslakken üzerine asla yatmayın. Eğer saçınızı taramazsanız veya toplarsanız içerisindeki keratin proteinleri saç tellerinizi birbirine yapıştırır. Yapışan saç telleri daha sonraki taramalarda kopabilir. Bu işlem bittikten sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın. Fazla suyu alınmış nemli olan saça, mümkünse Liquid Keratin Maske uygulayın. 10-15 dakika sonra maskeyi de durulayın. Daha etkili sonuç almak adına Liquid Keratin Saç Kremi’ni nemli saçınıza kullanın ve durulama yapmadan işlemi tamamlayın. Liquid Keratin saç kremi saçınızda ağırlık yapmaz ve bir daha ki işleme kadar saçınızda kalarak saçlarınızı sürekli beslemeye devam eder.

Liquid Keratin Saç Kremi

Saf keratin bakımınızı 3 günde bir tekrar edin. Saçlarınız her seansta adım adım toparlanacaktır. 

Aşırı yıpranmış veya yanmış saçlarda saf keratin bakımı yaparken sabırlı olmalısınız ve ihtiyaç halinde 2. kutu ile ek seans yapıp üç günde bir uygulamaya ara vermeden devam etmelisiniz. Saf keratin bakımını kaç seans uygulamayacağınız saçınızın yıpranma ve yanma durumuna bağlıdır.

Kuaförlerde (veya evdeki çabuk uygulamalarda)saf keratinler saçlara yüklendikten sonra, ılık veya soğuk fönle 5-10 dakikada bir rüzgâr yaparak 40-50 dakikada hızlı kurutma sağlanabilir ve ürün etkisini kaybetmez. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir