Tuzsuz şampuan markaları çok fazladır ama biz bu yazımızda gerçek tuzsuz şampuan markalarını ele alacağız ve size tavsiyelerde bulunacağız.

 Gerçek tuzsuz şampuan markaları olarak adlandırdığımız markalar tamamen, doğal, saf ve katkısız ürün üreten markalardır. Gerçek dememizin sebebi bu ürünlerin içerisinde hiçbir kimyasal maddenin bulunmamasıdır. Çünkü tuzsuz şampuanın asıl amacı; kimyasal veya kanserojen maddelerden arınmış, saça hiçbir konuda zarar vermeyecek hatta saç yapısını onarıcı ürün olmaktır. Fakat maalesef bazı tuzsuz şampuan markaları, şampuanın içerisine tuz koymayıp bunun dışındaki birçok kimyasal maddeyi formüllerine eklemektedir. Bu bakımdan tuzsuz şampuan markalarının hepsi bize gerçekçi gelmemektedir.

Tuzsuz şampuan markalarının birincil amacı; Saç yapısına zarar veren, saç derisini tahriş eden ve saçın doğal dengesini bozan her türlü maddeden uzak durmaktır. İkincil amacı ise; Saçı zararlı etmenlerden koruduktan sonra saçı onarıcı, yapılandırıcı ve güçlendirici yağlar ve mineraller ile beslemektir. Tuzsuz şampuan markalarının hedefi; saça zarar vermeden de saçın temizlenebileceği hatta daha verimli olacağını herkese duyurmaktır.

Tamamen saç bakım uzmanlarınca hazırlanmış, tüm laboratuar testlerinden geçerek saça en uygun hale getirilmiş, Türk ve Uluslararası patent onaylı Tuzsuz Şampuan markalarının öncüsü “Liquid Keratin – Tuzsuz Şampuan” bu piyasada ilk “organic sertifika” almış üründür.

Liquid Keratin Tuzsuz Şampuan Markaların arasında en çok takdir edilen ve tavsiye edilen üründür. Saç derisinden başlayarak sırta kadar devam eden kaşıntıları tamamen yok eder çünkü bu kaşıntılarında temel nedeni tuzdur. Formülünde tuz yer alan şampuanlar saçtan saç derinizin alt katmanlarına kadar ulaşır, daha sonra ıslak saçın sırtınıza değmesi veya hafif ıslak saçlarınızda kalan şampuanın sırtınıza akması sonucu tuz, sırtınızdaki derinin alt katmanlarına kadar ulaşır ve kaşıntı yapar.

Liquid Keratin Tuzsuz Şampuan
Ürünü incelemek için resme tıklayabilirsiniz.

Zararlı kimyasalların bu kadar sorun yarattığı bir durumda yapmanız gereken tek şey tuzsuz şampuan markalarına yönelmektir. Ancak yukarıda bahsettiğimiz üzere gerçek tuzsuz şampuan markalarını bulmak oldukça önemlidir. Yoksa kullandığınız ürünlerin saçınıza ve saç problemlerinize hiçbir faydası olmaz. Üstelik tuzsuz şampuan markalarının fiyatı normal şampuanlara nazaran daha pahalıdır. Bu bakımdan hem maddi hem manevi fayda görmek için gerçek tuzsuz şampuan markalarını bulmalısınız.

3 thoughts on “TUZSUZ ŞAMPUAN MARKALARI”

  1. Merhabalar bende uzun zamandır sülfatsız tuzsuz tamamen doğal bir şampuan arıyordum bu şampuanı önerdiler kullandım ve çok memnun kaldım herkese de tavsiye ederim .

  2. Yeni kullanmaya başladım ilk kullanımda saçlarım değişti bi güzelleşti çok faydalı gerçekten doğal şampuan 🙂

  3. Şu zamanda kimseye güven olmuyor açıkcası bende sırf patentli ürün sattıkları için aldım ve kullanıyorum oldukça da faydasını gördüm saçlarım çook ışıl ışıl kimyasaldan uzak oldu çok memnun kaldım mutlaka tavsiye ediyorum işe yarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir